Lesní sauna

2015

Lesní domek se ukrývá v lese nedaleko vesnice. Vznikl jako výletiště, kam se dá utéct před každodenními starostmi. Jeho využití je celoroční.

HMOTA

Hmota lesního domku se skládá ze samotné sauny, chráněného odpočinkového prostoru před ní a otevřené terasy s rámem. Rám může být nahrazen stávajícími stromy. Žebříkem je možno vylézt nad saunu na horní plošinu.

S velikostí výletiště se dá pracovat. Terasu lze použít jako čtvrtou stěnu domku a objekt úplně uzavřít. Nebo naopak objekt otevřít a plachtou jej propojit a zastínit až k dřevěnému rámu.

pohled

 

MATERIÁLYnavrh 4 Model (1)

Mimikry- obklad z větví stromů

Stejně jako zvířata v přírodě se svým zbarvením a vzhledem snaží ztratit v lese před dravcem, tak se i výletiště snaží zapadnout a být nenápadným obyvatelem lesa. K maskování využívá obkladu z větví stromů.

Obklad z větví je použit na polotransparentní oddělení prostoru před saunou. Mezi větvemi zde prochází dostatek světla, zároveň je prostor chráněn a opticky oddělen od okolního lesa.

Obkladem z větví nacházíme nové využití pro stromy, které musely být pokáceny kvůli nutné rekultivaci lesa.

Vnější dřevěný obklad

Pro vnější obklad sauny a prostor nad ní je použit plný obklad z tmavých desek. Je možno využít již použitých starých desek.

Vnitřek sauny

Vnitřní světlý vnitřní prostor kontrastuje k tmavému špinavému vnějšku a působí čistým a útulným dojmem.

Muniční bedny

Cenově dostupné muniční dřevěné bedny slouží jako variabilní posezení – libovolné umístění krabic může tvořit různé uspořádání sezení. Také jako stolík pro posezení u čaje.

CELOROČNÍ VYUŽITÍ

Výletiště je koncipováno tak, aby sloužilo k různému využití během celého roku.

 

navrh 4 Model (1)

 

Type and year: Studio project, 2015